Pawilony mieszkalne z płyty warstwowej to tania alternatywa dla budowy domów w sposób tradycyjny. Pawilony z płyty warstwowej szczególnie dobrze sprawdzają się jako domki mieszkalne - mogą to być domki letniskowe, turystyczne, domki dla pracowników.
W ramach budowy pawilonu mieszkalnego z płyty warstwowej oferujemy:
- projekt zewnętrzny i wewnętrzny domu
- kompleksowe wykonanie domku łącznie z dachem, oknami, drzwiami, podłogą, przygotowaniem podłoża, podłączeniem wodno-kanalizacyjnymi i mediów
- transport i montaż wszystkich elementów
- gwarancja
Nowoczesna technologia, atrakcyjny wygląd, szybkość budowy, trwałość konstrukcji oraz minimalne wymagania formalne powodują, że pawilony mieszkalne z płyty warstwowej są bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem szczególnie, jeżeli potrzebujemy zbudować domek letniskowy na działce, domki dla pracowników w naszej firmie, domki turystyczne na wynajem.
Pawilony mieszkalne są całoroczne, w pełni wyposażone, ze wszystkimi mediami, z kuchnią oraz łazienką, a także podłączeniem wodno-kanalizacyjnym oraz ogrzewaniem.
Budynek gospodarczy: projekt, budowa i formalności
Wielu Inwestorów decyduje się na postawienie budynku gospodarczego.
Budynek gospodarczy to bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie, o ile tylko powierzchnia działki na to pozwala. Trzeba przecież pamiętać o kwestiach formalnych związanych z budową i lokalizacją budynku gospodarczego.
Czym jest budynek gospodarczy?
Odpowiedz na to pytanie znajdziemy w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, z 12 kwietnia 2002 roku.
Wedle tegoż rozporządzenia, za budynek gospodarczy uważa się budynek do przechowywania różnego typu materiałów, sprzętu i narzędzi wykorzystywanych do obsługi budynku mieszkalnego, w tym także zamieszkania zbiorowego, a ponadto rekreacji indywidualnej oraz użyteczności publicznej.
Dotyczy to również ich najbliższego otoczenia.
Jednocześnie budynek gospodarczy może służyć do niezawodowego wykonywania różnego rodzaju robót warsztatowych.
Z kolei w zabudowie zagrodowej będzie przeznaczony do przechowywania płodów rolnych, a także sprzętu oraz środków do produkcji rolnej.
Przepisy związane z budową budynku gospodarczego
1 stycznia 2018 roku zmianie uległy obowiązujące warunki techniczne.
Dotyczy to również przepisów związanych z budową budynku gospodarczego.
Zobaczmy zatem, jak obecnie przedstawia się sytuacja prawna w obliczu lokalizacji i pozwoleń na budynki gospodarcze.
Odległość od granicy działki
Usytuowanie budynku gospodarczego na działce zależy zarówno od jego wielkości, jak i faktu, czy budynek ma okna.
Aktualnie obowiązujące warunki techniczne umożliwiają budowę budynku gospodarczego nawet bezpośrednio przy granicy działki bądź w odległości nie mniejszej niż 1,5 m, o ile budynek ma:
- maksymalną długość 6,5 m (wcześniej było 5,5 m);
- wysokość mniejszą niż 3 m.
Warunkiem koniecznym do spełnienia jest jeszcze brak otworów drzwiowych i okiennych w ścianie zwróconej w stronę granicy.